Lignano
Sabbiadoro 7. mája (TASR) - Slovenské florbalové juniorky prehrali vo
svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta hráčok do 19 rokov v
Taliansku s rovesníčkami z Česka 3:8. V B-skupine tak majú na konte
naďalej bod za úvodnú remízu 2:2 so Švajčiarkami. Góly SR strelili vo
štvrtok Eva Ragačová, kapitánka Hana Vendžúrová a Eszter Söczová,
výborný výkon podala brankárka Claudia Mikešová.
Mladé Slovenky tak stále zostávajú v hre o druhé miesto v skupine, ktoré
by znamenalo historický postup do semifinále MS. V piatok o 13.00 h v
záverečnom skupinovom vystúpení budú potrebovať čo najvyšším rozdielom
zdolať Dánky.
MS junioriek - B-skupina:
Česko – SLOVENSKO 8:3 (3:1, 2:1, 3:1)
Góly: 5. Jašková, 7. Štekerová, 16. Švajcrová, 24. Pieczonková, 39.
Švajcrová, 41. Jánošová, 46. Bláhová, 57. Výborná - 13. Ragačová, 29.
Vendžúrová, 53. Söczová
hlasy po zápase /zdroj: szfb.sk/:
Dušan Ďuríček, tréner SR:
„Podali sme zodpovedný výkon podložený
výborným výkonom aj druhej nominovanej brankárky Claudie Mikešovej,
ktorá len potvrdila, že patrí medzi kvalitné brankárky. Zo zápasu mám
celkovo dobrý pocit, aj keď dievčatá v obrane spravili občas fatálne
chyby, no dosiahli sme prijateľný výsledok.“
Tamara Kubašková, najlepšia hráčka zápasu SR:
„Odohrali sme dobrý
duel, v ktorom sme išli od začiatku až do konca naplno. Mali sme dobrú
defenzívu na ktorú sme sa prevažne chceli zamerať a navyše sme strelili
aj nejaké góly, čiže sme spokojné.“